Cięcie strumieniem wody

W trosce o jakość naszych usług oraz nieustanne poszerzanie naszej oferty produkcyjnej o maszyny wykonywane z najwyższej jakości elementów – Jaroma S.A. poszerza swoją ofertę usługową o jedno z kilku w naszym kraju – Strumieniowe Centrum Obróbcze – OMAX 55100!

Najbardziej perspektywiczna i innowacyjna obróbka XXI wieku na wysokiej klasie urządzeniu – sterowana numerycznie przecinarka JetMachining Center model 55100 amerykańskiej firmy OMAX.

Zalety

  • brak udziału ciepła w procesie cięcia, co umożliwia obróbkę stali węglowych bez obawy utwardzenia lub odpuszczania krawędzi,

  • możliwość cięcia stali miękkiej i utwardzonej, metali kolorowych i ich stopów, tworzyw sztucznych, gumy, granitu, marmuru, ceramiki, szkla , drewna,

  • cięcie materiału nawet o grubości 250 mm,

  • duża dokładność cięcia nawet przy skomplikowanych kształtach,

  • wysoka jakość ciętych krawędzi

 

Zakup centrum obróbkowego OMAX współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

Osoby prowadzące:

Andrzej Tomaszewski
a.tomaszewski@jaroma.com.pl
kom. 510 143 379 

 
OMAX_Waterjet_55100_small
 

Strumieniowe Centrum Obróbcze OMAX nadaje się do cięcia wielu różnorodnych materiałów, poczynając od metali, do ceramiki, kompozytów, szkła, a nawet marmuru czy granitu!

Wykończenie zapewnione przez Strumieniowe Centrum Obróbcze OMAX-a jest gładkie, jak przy piaskowaniu. Nie ma ostrych krawędzi, zadziorów, poszarpanych brzegów.

Ponieważ OMAX używa wody oraz ścierniwa, materiał nie jest znacząco rozgrzewany w procesie skrawania. Czyni to Strumieniowe Centrum Obróbcze OMAX-a idealnym do materiałów, które ciepło deformuje lub wpływa na nie w jakiś inny sposób – takich jak np. tytan.

OMAX-a używa do skrawania wody oraz garnetu. Garnet jest obojętnym kamieniem szlachetnym, który można spuścić do ścieków miejskich. Podczas obróbki nie są wytwarzane żadne trujące wyziewy.

Przy użyciu maszyny w większości materiałów otrzymuje się bardzo małe zadziory lub nie ma ich wcale.

Strumieniowe Centrum Obróbcze OMAX-a jest wyposażone w pełny program CAD Można rysować części w z zarysu (scratch) lub importować standardowe pliki DXF tworzone w innych programach. Można nawet skopiować zdjęcie lub obraz bitmapowy.

Strumieniowe Centrum Obróbcze OMAX  może współpracować z innymi obrabiarkami, by wykorzystać unikalne możliwości jednych i drugich maszyn. Przykładem może tu być wstępne wykrojenie na OMAX-ie części gniazdowanych – aby zminimalizować zużycie materiału – a wtedy wykonanie końcowej obróbki na frezarce, polerce czy obrabiarce wielooperacyjnej.

OMAX 55100 – zapewnia precyzyjną obróbkę większych formatów wycinanych z arkusza 1,5×3 m.

Zasięg roboczy Przesuw w osi X-Y 2.5 m x 1.4 m
Rozmiar stołu 3.2 m x 1.6 m
System sterowania Zintegrowany z systemem CAD/CAM odczytującym pliki w formacie .dxf
Dokładność ruchu Na całym przebiegu 0.127 mm
Na odcinku 300 mm 0.051 mm
Powtarzalność 0.051 mm
Przy prostopadłości 0.051 mm/m
Przy prostolinijności 0.076 mm/m
Luz 0.018 mm

 

Jeśli powyższe dane nie przekonały Państwa do skorzystania z naszych usług – zobaczcie poniżej w obrazowy sposób jakie detale możemy wykonać dla Was za pomocą OMAX-u!