DSNA-42/RR

PRZEZNACZENIE

Grubiarka DSNA-42/RR przeznaczona jest do zestrugiwania warstwy drewna z jednej strony elementu w celu uzyskania określonej jego grubości i odpowiedniej chropowatości powierzchni. Dla uzyskania prostoliniowości należy powierzchnię dolną elementu przygotować na wyrówniarce.

Grubość struganej warstwy oraz prędkość posuwu zależą od szerokości struganego elementu i żądanej gładkości powierzchni.

Obrabiarka przeznaczona jest tylko do pracy z centralnym lub indywidualnym odciągiem trocin.

OPIS

Zwarty korpus konstrukcji spawanej gwarantuje dobrą pracę umieszczonych w nim mechanizmów. Pokrywa górna – otwierana umożliwia szybkie i łatwe dojście do wszystkich punktów regulacji i smarowania mechanizmów podzespołu wału nożowego i walcy posuwowych. Wał nożowy osadzony jest w łożyskach tocznych. Walce posuwowe napędzane są motoreduktorem poprzez przekładnię łańcuchową. Stół obrabiarki żeliwny prowadzony jest w pionowych prowadnicach korpusu obrabiarki.

Żądaną grubość obrabianego materiału uzyskuje się przez odpowiednie ustawienie stołu w stosunku do wału nożowego. Dla polepszenia bezpieczeństwa pracy obrabiarka posiada: osłonięte wszystkie elementy obrotowe, zapadki przeciwodrzutowe chroniące obsługę przed odrzutem obrabianego materiału. Dodatkowo dla podniesienia bezpieczeństwa podczas regulacji, ostrzenia i wymiany noży obrabiarka wyposażona jest w urządzenie uniemożliwiające włączenie obrabiarki przy otwartej osłonie górnej. Silnik napędu głównego posiada hamulec elektromechaniczny, co pozwala na szybkie zatrzymanie obrabiarki.

DANE TECHNICZNE

ParametrJednostkiWymiar
Maksymalna szerokość struganiamm410
Minimalna grubość struganego materiałumm3
Maksymalna grubość struganego materiałumm250
Maksymalna grubość warstwy struganejmm6
Minimalna długość obrabianego materiałumm330
Szybkość skrawaniam/s30
Prędkość posuwu – I– II m/minm/sm/minm/s60,1120,2
Średnica króćca ssawy odciągu wiórówmm160
Prędkość powietrza w instalacji odwiórowaniam/s24
Zapotrzebowanie powietrzam3/h1750
Moc silnika głownegokW4
Moc silnika posuwukW0,8/1,1
Moc silnika podnoszeniakW0,75
Masa obrabiarkikg850
Wymiary gabarytowe :długość
szerokość
wysokość
mm
mm
mm
1200
1110
1180

Uwaga!

Dobór parametrów skrawania zależy od wielkości obrabianego elementu i wymagań jakościowych obróbki.